Türkiye & Graffiti Sanatı / Turkey Graffiti Art
Forumdaki Linkleri Görebilmek, Rap Albümleri İndirebilmek ve Graffiti Eğitim Dersleri Katılabilmek İçin Üye Olunuz...

Üyeliğinizi e-postanızdan onaylamazsanız, üyeliğiniz 1 gün içinde otomatik olarak ONAYlanır.

Join the forum, it's quick and easy

Forumdaki Linkleri Görebilmek, Rap Albümleri İndirebilmek ve Graffiti Eğitim Dersleri Katılabilmek İçin Üye Olunuz...

Üyeliğinizi e-postanızdan onaylamazsanız, üyeliğiniz 1 gün içinde otomatik olarak ONAYlanır.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Graffiti l Varoşların Çığlığı l Yükselen İllegal Hareket l Tarihçe...

Graffiti l Varoşların Çığlığı l Yükselen İllegal Hareket l Tarihçe... Empty Graffiti l Varoşların Çığlığı l Yükselen İllegal Hareket l Tarihçe...

Mesaj tarafından Gangcore C.tesi Haz. 06, 2009 3:55 am

Merhaba arkadaşlar sokak sanatı kavramını açıklamak istedim. Nedir bu olay diyenlere sesleniyorum.
Graffiti l Varoşların Çığlığı l Yükselen İllegal Hareket l Tarihçe... Banksycansfestival3
Graffiti sokak sanatıdır! Tanım burada saklı öğrenilebileceği yer sokaklardır. Evde sketch çalışmaları ayrı konu. Tavsiyeler vs. alabilirsiniz ama bu işi ücretli kursu felan olmaz. Bu iş en başlarda siyasi yazılar ve stencil olarak ortaya çıkmış ve legal sanatçıların olayı keşfetmesiyle bugünkü hale dönmüştür. Siyasi yazılardan sonra gelen 2. kademe ezilen zencilerin sesi olmasıdır. Duvarlara kendilerini ifade ederlerdi ve aynı zamanda graffitinin önemli bir noktası da yapıldığı duvardır. Zarar vereceğiniz bombing yapacağınız duvar yıkık bir varoş evi felan olabilir ama asıl öenmli olan herkesin ve özellikle burjuva kesimin görebileceği bir yer olmalıdır. Zarar verdiğiniz yer zararı hakedenin olmalıdır.
Graffiti l Varoşların Çığlığı l Yükselen İllegal Hareket l Tarihçe... 3-banksy-police-stencils-and-graffiti1

Graffiti yapmak için malum büyük bir maddiyat gerekli eskiden bu olay hırsızlıkla aşılırken artık olay sokak sanatı olmaktan çıkıp burjuva eğlencesine dönünce park cafe bahçe vs. yerlerde writerın parayla yapıtğı resim haline gelmiş ve sprey parası böylece aşılmıştır.
Graffiti l Varoşların Çığlığı l Yükselen İllegal Hareket l Tarihçe... Police-brutality

Ülkemizde çok hızlı yaygınlaşıp çok az sayıda writer vardır. Bu iş göründüğü kadar olmayıp aşırı deneyim ve fazlaca bilgi gerektirir. Graffitinin en çok ilgi gören bir alt dalıda stencildir. Yabancı ülkelerde cantwo'nun graffitileri kadar Amok'un stencilleri de beğenilir. Onlar 2 sanatı birbirinden ayırmışlardır. İllegal stencil legalle karşılaştırılamayacak kadar zordur. Zorluğu tehlikeden ileri gelmektedir. NEyse şimdilik bu kadar yeter ben kaçar alien afro
Graffiti l Varoşların Çığlığı l Yükselen İllegal Hareket l Tarihçe... Unknown_Police_Character_Graffiti
Gangcore
Gangcore
Admin

https://graffitiart.yetkin-forum.com