Türkiye & Graffiti Sanatı / Turkey Graffiti Art
Forumdaki Linkleri Görebilmek, Rap Albümleri İndirebilmek ve Graffiti Eğitim Dersleri Katılabilmek İçin Üye Olunuz...


Üyeliğinizi e-postanızdan onaylamazsanız, üyeliğiniz 1 gün içinde otomatik olarak ONAYlanır.

Dünyanın En Kanlı 10 Çetesi l Varoş Gangsta Real Gang l

Aşağa gitmek

Dünyanın En Kanlı 10 Çetesi l Varoş Gangsta Real Gang l

Mesaj tarafından Gangcore Bir Paz Haz. 07, 2009 4:30 pm

No.10 - Area Boys
(Bölge Çocukları)

Bölgeleri: Lagos, Nijerya
Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu ticareti, şantaj, cinayet, ayaklanma
Üye Sayısı: 35,000
Son 30 yılda Nijeryalı Area Boys, küçük çocuklardan oluşan, ellerine geçen fırsatta suça teşebbüs eden bir gruptan, muazzam büyüklükte, organizasyonsuz ama pek çok şantaj ve cinayetten sorumlu bir çete haline gelmiştir. Çetenin önüne geçmek için pek çok başarısız hayırsever girişimde bulunan yerel yetkililer, artan şiddet olaylarını çete üyelerinin yaşadığı ekonomik sıkıntılara, artan işsizliğe ve uyuşturucu madde bağımlılığına bağlıyorlar.

No.9 - Jamaican Posse
(Jamaika Heyeti)

Bölgeleri: Jamaika, Amerika’nın Doğusu, İngiltere
Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu ve silah ticareti, tanık caydırma, cinayet
Üye sayısı: 13,000 - 20,000
Aşırı oranda şiddete eğilimleri ve MAC-10 gibi kuvvetli savaş silahlarından yana tercihleriyle tanınan Jamaican Posse, ülkenin en büyük iki siyasi partisi olan PNP ve JLP ile olduğu kadar adanın polis ve askeri kuvvetleriyle de
olan bağlantılarıyla tanınıyor.

No.8 - Wah Ching

Bölgeleri: Hong Kong, San Francisco, Los Angeles
Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu ve silah ticareti, şantaj, cinayet, yazılım korsanlığı, hırsızlık, kumar, kadın ticareti, tefecilik
Üye Sayısı: 7,000 ve üzeri
Bazılarına göre Wah Ching çetesinin temelleri 300 yıl öncesine kadar uzanırken, başka bir görüş de bu çetenin 1960lı yılların ortalarında ortaya çıktığını iddia ediyor. Hangisi olursa olsun bu sokak çetesinin faaliyetleri pek çok farklı konuyu kapsayarak onların tek bir noktada oldukça başarılı olmalarını sağlıyor: Para kazanmak. Wah Ching çetesi üyeleri vahşi oldukları kadar sofistikeler de. Bunu, 1995te Los Angeles’da bir yer altı fabrikasına yapılan baskında bulunan 18 milyon dolarlık Microsoft ürünleri ile kanıtlıyorlar. Baskında aynı zamanda yüklü
miktarda silah ve TNT ve C-4 tipi patlayıcılar da bulundu.


No.7 - Primeiro Comando da Capital
(PCC)

Bölgeleri: Brezilya mahkumiyet sistemi
Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu ve silah ticareti, cinayet, şantaj, hapishane ayaklanmaları, hipashaneden firar, adam kaçırma
Üye Sayısı: 6,000 ve üzeri
1993’te Sao Paulo’daki Taubet Hapishanesi’nde kurulmuş olan PCC’nin pek çok çetenin aksine politik bir hedefi var: aşırı kalabalık hapishanelerin zorlayıcı şartlarıyla savaşmak… Üyelerin çeteye girmek için yemin etmesi ve her ay, hapishanede olup olmamalarına göre miktarı değişen belli bir ödeme yapmaları gerekiyor. Çoğu üyesi hapiste olmasına rağmen çete, iyi bir şekilde organize olup sadakate işleyen bir organizasyon yürütüyorlar. 2006’da Sao Paolo şehrinde anarşi ve şiddetle isyan çıkararak aynı anda 79 eyalet hapishanesinde daha eş zamanlı çıkardıkları isyanlarla hatırı sayılır bir organizasyona imza attılar.
No.6 - Aryan Brotherhood-AB
(Aryan Kardeşliği)

Bölgeleri: Amerika federal ve eyalet hapishane sistemi
Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu ticareti, komplo, cinayet, haraççılık, tetikçilik
Üye sayısı: 15,000 ve üzeri
1964’ten beri Aryan Kardeşliği’nin özellikle California’da olmak üzere Amerikan hapishane sisteminde etkili bir varlığı söz konusu. Hapishane içinde ve dışında bağlantıları iyi, organizasyonları başarılı olan bu çetenin önüne geçilememe sebeplerinden BIRI de cezalandırılmaktan korkmamaları. Zaten tahliyesiz müebbet hapis cezası almış bir adama daha kötü ne ceza verilebilir ki? Bu sebepten idam cezası bile bu çete üyeleri üzerinde etkili olmuyor. Sonuç olarak AB üyeleri sıra dışı katiller haline geliyorlar. FBI raporlarına göre üyelerin bütün Amerikan hapishanelerindeki mahkum sayısına göre oranı: her on kişiden biri. Bunun yanı sıra hapishanedeki cinayetlerin %18inden de bu çete sorumlu.


No.5 - Bloods
(Kanlılar)

Bölgeleri: Los Angeles
Suç Faaliyetleri: Cinayet, Uyuşturucu ticareti, soygun, şantaj
Üye Sayısı: 15,000-30,000 arası
Uzmanlar Los Angeles’da 75 kadar Bloods adı ALTINDA çete olduğunu tespit etti(200 Crips çetesinin yanında bu ne ki?) Bloodslar Cripslerle geleneselleşmiş rekabet ve düşmanlıklarıyla tanınıyorlar. Örneğin, 1980’lerde Los Angeles’daki, tarihin en kanlı çete savaşlarından biri bölgenin en büyük Bloods çetesi ve Grape Sokağı Cripsleri arasında olmuştur.Bloods çetesi aslında “anti-Crips” çetesidir ve bölgedeki Crips çetesi artışı üzerine kurulmuştur. 1970’lerin ortasında Bloods( Cripslerden daha iyi organize olmalarıyla ünlü bir hareket) adı altında toplanmışlardır. Bu dönemlerde iki çete arasındaki rekabet şekillenmeye başlamıştır.

No.4 - 18th Street Gang
(18. Cadde Çetesi)

Bölgeleri: Los Angeles, Batı ve Güney AMERIKA, Orta Amerika
Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu ve silah ticareti, soygun, şantaj, cinayet, tetikçilik, kadın pazarlama
Üye Sayısı: 65,000
Orta Amerika’daki 50,000 üyesiyle beraber Amerika’da binlercesi ve bazıları tarafından inanıldığına göre, daha 37 eyalet ve 10 yabancı ülkede 18. Cadde Çetesinin faaliyetlerine şahit olunabilir. Disiplinli ve kültürlü 18. Cadde Çetesi uzmanlara göre, en büyük rakibi MS-13 Çetesi’nden bile daha iyi organize olmuş durumda.
Tartışmalara göre, 18. Cadde Çetesi Los Angeles bölgesindeki en büyük çete. Los Angeles’da tespit edilmiş 15,000 üye olsa da bölgedeki diğer üyelerin düzineler halinde, bağımsız çetelerde, bu başlık altında toplandığı iddia ediliyor. Uzmanların anlaşamadığı bir başka konuysa, bu çetenin Orta Amerika’da, Mara 18 gibi, benzer isimler altındaki başka çetelerle irtibat halinde olduğu…


No.3 - The Mungiki

Bölgeleri: Nairobi, Kenya
Suç Faaliyetleri: Cinayet, haraççılık, şantaj, tehdit, sahtecilik
Üye sayısı: 100,000- 500,000
Kenya’da konuşulan Gikuyu dilinde “çokluluk” anlamına gelen isim, bu güçlü etnik çetenin yaptığı ciddi seviyedeki acımasız faaliyetleri bakımından kendisine yakışmış. Zira bu ünleri Orta Amerika’ya özgü tarzlarıyla yayıyorlar- kazığa geçirilmiş insan kafalarıyla… Nairobi’nin, Mathare gibi, en büyük gecekondu semtlerinde faaliyet gösteren çete, diğer etnik grupları hedef göstererek büyük politik kargaşalara sebep oluyorlar. Büyüklüklerinin yanı sıra Mungikiler hakkında az bilinen şey yarattıkları terörle insanlara ilham veriyor olmaları.

No.2 - Crips
Bölgeleri: Los Angeles

Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu ticareti, soygun, cinayet, şantaj, kimlik hırsızlığı
Üye Sayısı: 50,000
Crips şimdiye kadarki en eski ve en kanlı sokak çetesi. Çetenin temeli, efsaneye göre, silah değil yumruklarını kullanan Raymond Washington adındaki bir gence kadar gidiyor. İlk günlerinden beri Cripslerin sahip olduğu bir özellik hiç değişmemiş: Tek merkezli bir çete kurmadaki yetersizlikleri.
Pek çok sokak çetesi gibi Crips Çetesi de, Amerika boyunca yayılmış yüzlerce bölgesel gruptan oluşuyor. Bloods Çetesiyle olan düşmanlığına rağmen, bir Crips üyesinin bir başka Crips üyesini öldürme ihtimali, bir Bloods üyesini öldürme ihtimalinden daha yüksek. Bunun da en iyi kanıtı, “The Eight Tray Gangsters” ve “The Rollin’60 Crips” adllarındaki iki ayrı Crips çetesi arasındaki düşmanlık.

No.1 - Mara Salvatrucha
(MS-13)

Bölgeleri: Orta AMERIKA, Amerika
Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu, silah ve INSAN ticareti, cinayet, tetikçilik, şantaj, adam kaçırma
Üye sayısı: 70,000
Bu aralar, dünya çapındaki sokak çeteleri arasında en çok dikkat çekeni MS-13.Çete, 1980lerdeki Salvadoran Sivil Savaşı’ndan kaçıp Los Angeles’a gelen mültecilerden doğmuş, soğuk savaş döneminin bir sonucu. MS-13 bir sokak çetesine göre oldukça başarılı ve etkili bir organizasyon gücüne sahip, öyle ki bölgesel ve ülkesel toplantılarda soruşturmalar yürütecek güce sahipler. FBI’ın grupla igili “en vahşi çete” demecinden sonra kendilerine karşı aldıkları sıkı önlemler bile onları korkutmaya yetmemiş. Zira Honduran başkanının oğlunu kaçırıp öldüren çete de ta kendileri. Honduran ve El Salvador’da çete üyelerine karşı alınan sert önlemlerin esin kaynağı olan grup sayesinde, bu bölgelerde çete üyelerine yapılan muameleler insan hakları savunucularını ayaklandırmış durumda.
affraid
Gangcore
Gangcore
Admin

Mesaj Sayısı : 179
Kayıt tarihi : 05/06/09
Nerden : Bronx

Kullanıcı profilini gör http://graffitiart.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Dünyanın En Kanlı 10 Çetesi l Varoş Gangsta Real Gang l

Mesaj tarafından Gangcore Bir Ptsi Haz. 08, 2009 1:52 am

Nasıl ama respect
Gangcore
Gangcore
Admin

Mesaj Sayısı : 179
Kayıt tarihi : 05/06/09
Nerden : Bronx

Kullanıcı profilini gör http://graffitiart.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz